اصول طراحی طرح آماده کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه

اصول طراحی طرح آماده کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه
نظر دهید!
[کل آراء: 3 میانگین: 4.7]

در ابتدا توجه داشته باشید که کارت ویزیت وسیله ای برای ارتباط شما با دیگران و تبلیغات شما میباشد. پس باید بیانگر راههای تماس با شما، نوع شغل و محصول شما باشد و از درج مطالب بیهوده و اضافی امتناع کنید.

1- داشتن یک ایده منحصر به فرد در طراحی کمک بسیار شایانی برای طراحی یک طرح آماده کارت ویزیت شکیل خواهد کرد.

2- حتما از یک طراح و یا گرافیست باتجربه در این کار بهره ببرید تا تاثیر گذاری گرافیک کار طرح آماده کارت ویزیت شما دوچندان شود.

3- در طراحی طرح آماده کارت ویزیت حتما نام فروشگاه، شرکت و … (عنوان اصلی) را بصورت درشت و خواناتر از سایر مطالب بنویسید تا اولین چیزی باشد که چشم بیننده با آن برخورد میکند.

4- از رنگ بندی مناسب برای متن و اطلاعات درج شده در کارت استفاده نمایید تا چشم بیننده در کمترین زمان ممکن قادر به تفکیک کردن قسمتهای مهم و قسمت های دیگر کارت باشد.

5- از شلوغ کردن بیش از حد محیط طراحی شده کارت اجتناب کنید.

6- این نکته را بیاد داشته باشید که یک کارت ویزیت ساده و شیک و با طراحی محیطی چشم نواز تاثیر گذاری بسیار زیادی را در ترغیب بیننده برای به همراه داشتن و خواندن آن خواهد داشت.

7- در صورت تمایل به استفاده از تصویر، از تصاویر متناسب با حرفه ای که طرح آماده کارت ویزیت را برای معرفی آن طراحی میکنید استفاده نماید، سعی کنید این تصاویر جذاب و زیبا باشند.

8- تصاویر آماده (وکتور ها) کمک شایانی به طراحی یک کارت ویزیت حرفه ای به شما خواهند کرد.

9- حتما آدرس و اطلاعات نحوه تماس با خود را بصورت کامل در کارت درج نمایید تا مشتریان براحتی بتوانند با شما تماس حاصل کنند.

10- در هنگام درج آدرس این نکته را بخاطر داشته باشید که آدرس را کامل بنویسید تا افراد مختلف برای پیدا کردن آدرس شما دچار سردر گمی نشوند.

11- در زمان درج شماره تلفن ثابت ، کد شهر را نیز ذکر کنید تا افراد دیگر از سایر استانها و شهرستانها در صورت نیاز بتوانند با شما تماس بگیرند.

12- اگر شماره همراه خود را به روی کارت مینویسید، سعی کنید که نام خود را نیز درج نمایید تا تماس گیرنده پس از تماس بداند با چه کسی صحبت میکند.

بیشتر بدانید!
فیلم آموزش تغییر رنگ مو با فتوشاپ بصورت طبیعی و حرفه ای با کیفیت HD

13- اگر یکی از راههای ارتباطی و کاری شما ایمیل شماست، حتما برای آدرس ایمیل خود نیز جایی را در نظر بگیرید.

اصول طراحی طرح آماده کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه
اصول طراحی کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه

14- اگر وبسایتی در زمینه کاری خود دارید حتما آدرس آن را درج کنید تا مشتریان بتوانند به وب سایت شما مراجعه کرده تا اطلاعات بیشتری از فروشگاه، شرکت و یا نوع شغل و محصولات شما بدست آورند. درج آدرس وب سایت را در پشت طرح آماده کارت ویزیت نیز میتوانید انجام دهید.

15- اگر قصد دارید کارت ویزیت خود را بصورت دورو چاپ کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که فضایی خالی در پشت کارت قرار دهید تا دارنده کارت در صورت نیاز بتواند در این مکان یادداشت کند.

16- اگر لوگو خاصی برای فروشگاه و یا شرکت خود دارید، میتوانید در طراحی کارت از آن استفاده کنید. لوگوی شما باعث میشود تا بیننده و مشتری با دیدن آن در هر مکان دیگری به یاد فروشگاه و یا شرکت شما بیفتد.

چاپ طرح آماده کارت ویزیت طراحی شده:

17- به این نکته توجه داشته باشید که سیستم رنگ انتخاب شده در طراحی طرح آماده کارت ویزیت باید از نوع چهاررنگ CMYK باشد و سیستم رنگ RGB (سه رنگ) در هنگام چاپ باعث تغییر رنگ کارت شما در نتیجه عدم کیفیت کارت خواهد شد.

18- حتما از رزولیشن 300dpi استفاده کنید زیرا رزولیشن پایینتر باعث اشکال و پیکسل پیکسل شدن اطلاعات شما خواهد شد.

19- کارت های ویزیت در ابعاد استاندارد (8.5×4.5 سانتیمتر) و (9×6 سانتیمتر) طراحی و برای چاپ فرستاده شوند.

20- به این نکته توجه داشته باشید که خطای برش در زمان بریدن کارتها در چاپخانه وجود دارد و مقدار آن بستگی به دستگاه برش و فرد کاربر دارد. به همین منظور سعی کنید اطلاعات وارد شده اصلی کارت، از لبه آن به اندازه 3 تا 4 میلیمتر فاصله داشته باشد تا این خطای برش آسیبی به اطلاعات کارت شما وارد نکند.

21- کارت ویزیت ها از لحاظ نوع کاغذ (جنس آن) به انواع زیر تقسیم بندی میشوند:

سلفون براق، سلفون مات، گلاسه بدون روکش، کتان، شیشه ای، لمینت براق، لمینت مات، لیزری، سه بعدی و…

22- در نهایت کارت ویزیت طراحی شده را با فرمت JEPG و با کیفیت 100% ذخیره کرده و به چاپخانه ببرید.

این نکات را هم به خاطر بسپارید:

اصول طراحی طرح آماده کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه
اصول طراحی کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه

حتی در عصر دیجیتال نیز کارت ویزیت یک ابزار بازاریابی و شبکه ای مفید محسوب می شود. یک کارت ویزیت با طراحی خوب شما را مطمئن می سازد که دریافت کننده آن برای همیشه ، شما و چیزی که پیشنهاد داده اید را به یاد خواهد داشت. در ادامه با برخی از نکات موجود برای طراحی یک کارت ویزیت قدرتمند و موثر آشنا می شوید.

بیشتر بدانید!
انواع کارت ویزیت و کاربردهای آن

طراحی حرفه ای برای یک احساس خوب:
طراحی کارت ویزیت خود را به گونه ای انجام دهید که تمیز و حرفه ای باشد. از طرحی استفاده نمایید که بازتابی از برند شما باشد. انتخاب یک طراح زمانی که تصاویر در کسب وکار شما بسیار مهم است، سرمایه گذاری خوبی است. در شرکت کروشه، ما انواع مختلفی از قالب ها و طرح ها را پیشنهاد می دهیم تا اطمینان حاصل کنید کارتان با سرعت و دقت هر چه تمام انجام می شود.
خوانا بودن یکی از مسائل ضروری کارت ویزیت هاست:
فونت های منحصر به فرد و فانتزی برای کارت های ویزیت چاپی معنایی ندارد. سعی کنید تا جایی که می توانید فونت خود را ساده و بزرگ انتخاب کنید تا خواندن آن اسانتر باشد.بهتر است بیش از دو فونت در طراحی خود استفاده نکنید. انتخاب موارد چاپی روشن بر روی رنگ های تیره کار خواندن را برای برخی از افراد دشوار می سازد. بنابراین با انتخاب رنگ های خنثی به همراه سایه، موارد چاپی آبی تیره یا خاکستری ارجح تر است. مطمئن شوید که فونت های شما آشفته و به هم ریخته نیست و تنها موارد ضروری همچون نام، اطلاعات تماس در آن ذکر شده است. اگر اطلاعات حیاتی دیگری دارید، آن را در پشت کارت ویزیت خود بنویسید. این موارد می تواند شامل پروفایل رسانه های اجتماعی و اطلاعات اضافی شرکت باشد.

صفحه آرایی بسیار مهم است:
سایزها و اندازه های متعددی برای کارت های ویزیت وجود دارد اما بهترین مورد، سایز 3.5 در 2 اینچ و به شکل مستطیلی است. کارت ویزیت هایی با برش خاص چشم نوازند اما نگهداری آن ممکن است کمی دشوار باشد. طراحی کارت ویزیت با متن هایی که از سمت راست نوشته شده اند کار خواندن را آسانتر می کند در حالیکه متن های مرکزی به نظر آشفته می رسند و خواندن آنها نیز بسیار دشوار است. نشان دادن لوگوی شرکت بسیار مهم است اما اجازه ندهید این تصویر بخش اعظم فضای جلویی کارت را بگیرد. باید مطمئن شوید که این لوگو خارج از متن قرار گرفته است. اگر می خواهید از خطوط اطراف استفاده کنید مراقب مسئله برش نیز باشید.

بیشتر بدانید!
قبل از شروع کار با فتوشاپ این مطلب را بخوانیم

اطلاعات مرتبط را در کارت ویزیت قرار دهید:
حداقل دو روش برای برقراری ارتباط در طرح آماده کارت ویزیت داشته باشید. حداقل اطلاعاتی که بر روی کارت ویزیت قرار می گیرد باید شامل نام شرکت، نام کارمندان، تلفن تماس، آدرس ایمیل و سایت شرکت باشد. اگر فضای موجود اجازه می دهد، پروفایل رسانه های اجتماعی شرکت را نیز در کارت ویزیت قرار دهید. این مورد نیز یک روش دیگر برای مشتریان است تا بتوانند با شما تماس بگیرند، در مورد شرکت تحقیقاتی داشته باشند و با خدمات و محصولات شما آشنا شوند. در دنیای فناوری امروز، نیازی نیست شماره فکس شرکت را در کارت ویزیت بگنجانید.

کیفیت کارت ویزیت:
نوع طرح آماده کارت ویزیت می تواند منعکس کننده شرکت، محصولات و خدمات آن باشد. انتخاب ضخامت 12PT تا 14PT بالاترین کیفیت موجود برای دوام و زیبایی کارت است. کاغذهای براق برای تصاویر، بسیار خوب عمل می کنند اما انتخاب آن ممکن است کار نوشتن را دشوارتر کند. کاغذهای بدون پوشش بیشتر رسمی هستند و می توانند با سربرگ، پاکت نامه و بروشورهای شرکت ست شوند.

انواع دیگری از کارت ویزیت:
کارت ویزیت های چاپی دیگری همچون کارت های پلاستیکی یا لمینت وجود دارد. کارت ویزیت های پلاستیکی برای کارت های عضویت، کارت های VIP، کارت های وفاداری و سایر موارد عالی هستند. انتخاب کارت ویزیت لمینت باعث می شود کارت شما ضد آب و مقاوم باشد. کارت ویزیتی که انتخاب می کنید، مسائل بسیار زیادی در مورد شرکت شما بیان می کند. به هنگام طراحی آن باید کاری کنید که مشتری همیشه شما را به خاطر داشته باشد و آن را با کسب وکارتان مرتبط سازد.اگرچه همه کارت های ویزیت باید از فرمول ساده و یکسانی پیروی کنند اما مسائل اضافی کوچک باعث می شود کار شما به یاد ماندنی و متمایز شود.

اصول طراحی طرح آماده کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه
اصول طراحی کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه

همچنین از فروشگاه اختصاصی کاتالوگ طرح آماده لایه باز گرافیک PSD – EPS بازدید نمایید.

مطالعه بخش مقالات با صدها عنوان مقاله کاربردی پیشنهاد می گردد.

همچنین بخوانید: اصول طراحی کارت ویزیت در فروشگاه پیکسیل

بزرگترین مرجع خرید و فروش طرح آماده لایه باز حرفه ای گرافیک
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سریع با واتساپ